4 סיבות עיקריות מדוע דווקא בלוגים קטנים של מוסיקה יקדמו את הקריירה שלכם

אני חושב שאתם כבר יודעים: היום יותר מתמיד, בלוגים של מוסיקה הם אלמנט חשוב בקידום הקריירה של כל מוסיקאי. חשוב מאוד שבלוגים שונים ברחבי העולם יכתבו עליכם וישתפו את המוסיקה שלכם.

הנטייה הטבעית של כל מוסיקאי היא לנסות ולהתברג בבלוגים הגדולים המובילים.

בפוסט הזה אסביר מדוע לכם, מוסיקאים שעושים את צעדיכם הראשונים בקריירה המוסיקלית שלכם, לא נכון להשקיע במאמץ להכנס לבלוגים הגדולים והמרכזיים של המוסיקה, אלא דווקא להתרכז בקטנים..

אתן לכם  4 סיבות עיקריות מדוע דווקא בלוגים קטנים של מוסיקה יקדמו את הקריירה שלכם.

 

למה הבלוגים הגדולים לא יכתבו עליכם?

השאיפה הראשונה והטבעית שלכם, היא לככב בבלוגים הבינלאומיים המובילים כמו Pitchfork או – Consequence of Sound. זה מובן לחלוטין. כולם רוצים לככב במקומות המרכזיים, ואם בלוגים של מוסיקה  – אז בבלוגים המובילים.

אבל האמת היא, שלהפנות את האנרגיה והזמן שלכם לכיוון פרסום בבלוגים המובילים, זו טעות.

רוב הסיכויים ש- Pitchfork, Consequence of Sound ויתר הבלוגים המובילים לא יכתבו עליכם. ויש לזה שתי סיבות עיקריות:

 1. יש אלפי מוסיקאים אחרים מרחבי העולם שרוצים, בדיוק כמוכם, להופיע בבלוגים המובילים, כך שהסתברותית, הסיכוי שלכם הוא נמוך.
 2. אתם עדיין לא מוכרים ובדרך כלל הבלוגים המובילים, שעבורם הבלוג הוא עסק, יעדיפו מוסיקאים מוכרים יותר, כאלה שפוסט עליהם יביא ליותר טראפיק אליהם לבלוג.  

אבל אם אתם בכל זאת רוצים לנסות: הנה 100 בלוגי מוזיקה הכי משפיעים בעולם

 

בלוגים של מוסיקה – קטנים ועצמאיים

חלק חשוב מהתפתחות נכונה של קריירה של כל אומן עצמאי הוא התכווננות דווקא לבלוגים עצמאיים וקטנים.  

הנה לכם:

4 סיבות עיקריות מדוע דווקא בלוגים קטנים של מוסיקה יקדמו את הקריירה שלכם

 

1.  קל יותר לתקשר איתם

בלוגים של מוסיקה קטנים: קל יותר לתקשר איתם

אם בלוג לא עונה למיילים שלכם, כנראה שהוא גם לא יכתוב על המוסיקה שלכם.

בלוגים קטנים ועצמאיים עונים הרבה יותר למיילים שהם מקבלים ממוסיקאים.

גם בגלל שהם מקבלים פחות פניות מאשר בלוגים גדולים,

וגם בגלל שמדובר בתחביב שלהם, ולא בעבודה שלהם. מה שיכול לומר תשוקה גדולה יותר למוסיקה ויחס חיובי למוסיקאים יותר מאשר בלוג מקצועי, עם עובדים בשכר.

כמובן שאם לא תכתבו פנייה אישית המותאמת לבלוג עצמו, ותדברו רק על עצמכם ועל המוסיקה שלכם כל הזמן, ולא תתייחסו לבלוג עצמו ולסיבות שפניתם דווקא אליו – אף אחד לא יטרח לענות לכם – גם אם מדובר בבלוג מיקרוסקופי.

יעניין אתכם לקרוא: איך תפרסמו את המוסיקה שלכם בבלוגים ב-6 צעדים פשוטים

 

אבל אם תפנו פנייה אישית לבלוגר – הסיכוי שתקבלו תגובה מבלוג קטן גבוהה הרבה יותר מאשר מבלוג גדול.

 

2.  הם דוחפים כל פוסט יותר חזק

בלוגים של מוסיקה קטנים: הם דוחפים כל פוסט יותר חזק

בבלוגים קטנים יש הרבה פחות פוסטים. וכל פוסט מטופל ביד אוהבת ובטיפול אישי.

לכן בלוגרים קטנים דוחפים את הפוסטים שלהם הרבה יותר חזק מבלוגים גדולים. ואם אתם תופיעו בבלוג שלכם – הם ידחפו גם אתכם. וחזק.

הבלוגרים הקטנים מפרסמים את הפוסטים שלהם עם המוסיקה שלכם ברשתות החברתיות השונות – בדפים העסקיים של הבלוג וגם בפרופילים הפרטיים שלהם;

כל פוסט שלהם נשאר בדף הראשי של הבלוג הרבה יותר זמן לעומת בלוגים גדולים;

הם פתוחים יותר לערוך ראיונות עם מוסיקאים אנונימיים כמוכם וכו' וכו'.

 

3.  יש להם קהל נאמן שרוצה לשמוע דווקא אתכם

יש להם קהל נאמן שרוצה לשמוע דווקא אתכם

רוצים להיחשף לקהל שמחפש דווקא מוסיקה וחדשות מאומנים צעירים ומלהקות אנונימיות? הבלוגים הקטנים הם בדיוק בשבילכם.

הקהל של הבלוגים הקטנים והעצמאיים לא נמצא שם כדי לקבל מידע על השמות הגדולים, המוכרים והנדושים. בשביל זה יש את הבלוגים הגדולים.

דווקא בגלל המחתרתיות למחצה והמוסיקה הייחודית והלא מוכרת שאפשר למצוא בבלוגים הקטנים והעצמאיים, מסביב לבלוגים אלה נוצר לעיתים קרובות קהל נאמן ומסור, שמחכה למוצא פיו של הבלוגר ולמוסיקה החדשה שהוא יכיר להם.

לכן, יש הרבה יותר סיכוי שקוראי הבלוגים הקטנים יקדישו מזמנם ובאמת יקשיבו למוסיקה שלכם, ולא ידפדפו הלאה לחפש מה חדש אצל ריהאנה או אצל קולדפליי.

לקריאה נוספת: עוד 6 טיפים פשוטים איך לפרסם בבלוג מוזיקה

 

4.  תגדלו יחד

תגדלו יחד

מאיפה הכותבים בבלוגים הגדולים הגיעו? נכון – הם לרוב כתבו בהתחלה בבלוגים קטנים. במשך הזמן הם התקדמו בזכות כתיבתם וטעמם המוסיקלי והגיעו לבלוגים הגדולים.

אם תתחילו עם הבלוגרים כשהם עוד בתחילת דרכם – בדיוק כמותכם – ותמשיכו את הקשרים גם אח"כ. בעתיד הלא רחוק, כשאותם בלוגרים יתחילו לכתוב בפלטפורמות יותר משמעותיות, תהיה לכם גישה ישירה אליהם, והסיכוי שהם ירצו לכתוב עליכם עוד –  יהיה גדול.

 

בהצלחה!

Comments

 1. ברק, תודה על זה

  פוסט חשוב מאוד ומעולה

  בלוגים קטנים הם לרוב ממוקדים יותר בטעמם המוזיקלי, ובאופן הזה מכריחים אתכם לחפש ולמצוא דווקא אותם, מה שבעצם עוזר לכם להגדיר, או לפחות לצמצם את ההגדרה של למי המוזיקה שלכם פונה

  כשתמצאו אותם, הקהל שכבר יש להם הוא לא רק קהל שמחפש מוזיקה חדשה, הוא בדרך כלל קהל שמחפש מוזיקה חדשה שקרובה לאיזור של המוזיקה שלכם, ולכן זהו למעשה פרסום ממוקד אפקטיבי ביותר שעשוי לעזור לכם למצוא את הקהל שלכם

  עדי אולמנסקי נתנה פעם טיפ נהדר בהרצאה שהיא העבירה במכללת ביפיאם, היא התייחסה לשיתוף פעולה בין מוזיקאים אבל זו עצה שטובה גם לשיתוף פעולה בין מוזיקאי לבלוגר – חפשו בלוגרים שמספר הקוראים שלהם גדול משלכם, אבל לא בהרבה. אם אתם עומדים על 100, חפשו מישהו באיזור ה 500. אם אתם על 6000, חפשו מישהו עם 10000. באופן הזה הסיכויים לזכות באייטם/שיתוף פעולה מצד אחד יחסית גבוהים, כי לא מדובר בבלוגר שגדול עליכם מדי, ומצד שני זה מהווה הרחבה משמעותית של הקהל שנחשף למוזיקה שלכם

  בי

Speak Your Mind

*

7 − four =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.