האורחים של BarakMusic: אופק "אומניוס" נוי‏

מידי חודש אני מארח מוסיקאי שהיה פעיל בדף הפייסבוק של הבלוג.

האורחים של BarakMusic הסכימו לענות על שאלון/ראיון קצר שהכנתי, לספר מעט על עצמם, וכמובן לתת לנו לטעום מהמוסיקה שלהם.

כאן תוכלו לקרוא עוד ראיונות שערכתי עם מוסיקאים ישראלים

**

האורח של הבלוג לחודש מרץ 2016 הוא:

אופק "אומניוס" נוי‏

 

להקת Azazel. אתם מוזמנים להאזין למוסיקה של הלהקות בהם אומניוס מנגן בזמן שתקראו את הראיון

אופק "אומניוס" נוי הוא גיטריסט בלהקות Azazel ו-Switchblade.

Azazel היא להקת בלאק מטאל צעירה בת 20, שידעה בזמנה לא מעט הצלחה בארץ עד שהתפרקה ב-2002 לאחר שחרור אלבומה השני, וחזרה לפעילות לפני כשנה. לאחרונה חיממה הלהקה את להקת נגלפר בהופעתה בארץ והופיעה בפסטיבל Northquake 3, וממשיכה בהופעות ובכתיבת חומר חדש.

Switchblade היא להקת האבי מטאל קלאסי, בעבודה על אלבומה השני. לאחרונה חיממה הלהקה את הלהקות Iced-Earth ו-Overkill בהופעות בארץ, והופיעה בפסטיבלים Melodic Alliance Fest ו-Summer Storm 2015. בעתיד הקרוב צפויים לחמם את הלהקה Mystic Prophecy, ולהופיע ב-Power of the Night Fest בקפריסין.

אומניוס הסכים לענות על שאלון קצר: 

1.  מיהו המוסיקאי איתו היית רוצה לשבת לבירה ומה היית שואל אותו?

זאק ווילד כנראה.

הוא עושה רושם של מישהו שממש כיף לבלות איתו זמן, גם בלי קשר למוזיקה. לגבי מה שהייתי שואל אותו, סביר להניח שאחרי חפירה של כמה שעות על גיטרות, סוגי ויאגרה ומי ייקח –  טוני איומי או ג'ימי פייג' (מצטער ג'ימי), באיזשהו שלב הייתי שואל אותו איך היה לעלות לבמה בפעם הראשונה עם אוזי.

זאת אומרת, לעבור מלנגן בלהקת בארים מקומית ללמלא אצטדיון עם הגיבור שלך – זה מטורף בכל מידה שאפשר לחשוב עליה. אלא שהשאלה בטח תצא יותר בכיוון של "איך לא עשית במכנסיים…?!"

 

2.  באיזה מועדון/אולם הכי כיף לך להופיע?

מכל המקומות שהופעתי בהם, הכי כיף היה בוונדרבר בחיפה בלי ספק.

זה לא המקום הכי גדול, הכי מרווח, או אפילו שנשמע הכי טוב – אבל יש במקום הזה משהו לא מוסבר באווירה שעושה לי כיף רק מלהכנס בדלת. חוץ מזה, התאורה במקום עושה לזה להראות כאילו אתה מופיע מול מאתיים איש גם כשזה יותר בכיוון של שלושה וכלב, תמיד עוזר לתת הופעה טובה.

אופק "אומניוס" נוי - Switchblade

צילום: אייל פאר

 

3.  מהו המקום/האדם שאתה הולך אליו כדי לקבל השראה?

יש שני אנשים שאני תמיד חוזר אליהם כשאני צריך השראה:

בשביל השראה בכתיבת ליריקה אני תמיד מוצא את עצמי חוזר לה.פ. לאבקראפט, המלך של לקחת את הפשוט ולנפוח בו קסם מחדש – דרך להסתכל על הרגיל בעיניים חדשות.

בקשר להשראה מוזיקלית, אני הולך לאלכסנדר ברנדון. למרות שיש לו שני אלבומים "רגילים" מתחת לחגורה, הבחור כותב בעיקר סאונדטרקים למשחקי מחשב, והמשחקים שלו במוזיקה הולכים איתי מאז שאני זוכר. דוגמא נהדרת לזה תהיה הטרק Medieval Jam מתוך הסאונדטרק של Jazz Jackrabbit 2 – פשוט, כיפי ותופס את האוזן מיד.

 

4.  מהו סדר היום המוסיקלי שלך?

ה- Day-job לא משאיר יותר מדי זמן לסדר יום מוזיקלי, אז חשוב להתרכז בדברים הקריטיים.

מבחינתי החובה של כל יום זה אימון טכני על הבסיסים – קצב יד ימין, דיוק בין הידיים, אחידות בקצב עוצמה –  כל הדברים שאתה חייב שיהיו אתך גם כשאתה מזיע, מת מעייפות ומנסה להתמודד עם זה שהסולן שלך נתן לך הרגע אחת בראש עם המיקרופון ספק-בטעות.

עבר לזה חשוב מאוד זמן חירטוט על הכלי – לא אימון מוגדר אלא לנגן ולראות מה יצא, אפילו מול הטלוויזיה – הרבה פעמים יצא מהחרטוט הזה משהו שימצא את דרכו לאיזה שיר. לא בכל הפעמים, אבל במספיק מהן. בימים שיש בהם יותר זמן,

 זה יימשך לחזרה על הסט של הלהקות (אופציה שהופכת לחובה כשהופעה מתקרבת), עבודה על חומר חדש או לימוד קאברים – זה כבר לא קבוע בכלל ותלוי במצב ובחשק.  

 

להקת Switchblade

 

5.  כמה שעות אתה מקדיש בכל יום/בכל שבוע לפעולות שיווק וניהול הקריירה שלך? 

כמה זמן השקעה יש בקידום ברשת משתנה לפי אם נמצאים בתקופה שקטה או בתקופה עמוסה (בתקופות עמוסות יש הרבה יותר חומר לעבוד איתו), אבל זה אף פעם לא מסתכם בהרבה מאוד זמן – פרסום בקבוצות בפייסבוק כל יומיים ותכנון של העלאת פוסט כל יום שבוע קדימה לוקח בערך חצי שעה עבודה (בהנחה ויש לך חומר לזה), וכל עוד תתמיד בזה מושכל ותנצל הזדמנויות זה יעשה את העבודה.

גם מעבר על הסטטיסטיקות פייסבוק (שבאיזשהו שלב אתה כבר יודע אותן בעל-פה) לא יוסיף לך יותר מרבע שעה בשבוע.

לשמחתי את הנושאים שבאמת לוקחים הרבה זמן בנושא הקידום שלא בפייסבוק (מיילים למפיקים/מגזינים/בלוגרים) לקחו בחלוקת העבודה חברים אחרים בלהקות, אז סוג-של התחמקתי מזה.

 

6.  מהו האתגר הכי גדול או הדילמה הכי גדולה שאתה ניצב בפניהם בתחום הקריירה המוסיקלית? (כזה שאם היה נפתר, אתה מרגיש היית יכול להתקדם הרבה יותר מהר וטוב)

אתה מכיר את זה כשאתה קם באמצע הלילה וחוטף מכה באצבע מהשולחן…?

ועכשיו ברצינות, כל נושא התיאומים בין חברי להקה. לכולנו יש משפחות חיים משלנו מחוץ למוזיקה, והכאב ראש שעוברים בשביל למצוא זמנים שטובים לכולם יכול להיות מאסיבי מאוד – ומן הסתם שהעלמה שלו ולהיות מסוגלים פשוט להפגש ולנגן כל יום כל היום (קצת כמו סיפור לינרד סקינרד והבקתה שהיתה להם) היה מקודם את המוזיקה המון.

 

אופק אומניוס נוי - Azazel

צילום: שרון שפירא

 

7.  אם פיה טובה היתה נותנת לך 50,000 ש"ח שמיועדות רק לקידום הקריירה, מה היית עושה בהם? 

שתי מילים: Tour Buy-On.

לאלה שלא מכירים, Tour Buy-On זה כשקונים סלוט בטור (או בחלק ממנו) עם להקה גדולה יותר, במטרה לפרסם את עצמך (ולהרכב הגדול יותר זו דרך להבטיח שהם יכסו עלויות מהטור).

כשיטה זה הרבה יותר אפקטיבי מפסטיבלים כי בפסטיבלים תצטרכו להשקיע פי שתיים ומעלה בשביל סלוט שלא יהיה סלוט-הלהקות-הפותחות-המעאפנות-שלאף-אחד-לא-באמת-אכפת-ממנו.

בטור סביר, לעומת זאת, אני מדבר על סדרה של הופעות מול קהל בינוני עד קטן – אבל שבא שיתנו לו בראש, לא שבא על תקן "טוב נו בואו נראה אם יש כאן משהו מעניין". טור אחד כזה שהפגזת בו ושתוך כדי אתה כבר מתכנן לחזור לאותו אזור חצי שנה אחר כך וכבר אתה מתחיל לצבור לך בסיס מעריצים…

 

8.  אם היית חייב לגייס בתוך חודש 20,000 ש"ח מדברים שקשורים למוסיקה, מה היית עושה?

להציע את שרותיי בצומת תל ברוך נחשב קשור למוזיקה…?

תכלס, לא חושב שזה אפשרי – לא בז'אנר שלי ולא בזמנים האלה, בכל מקרה.

בגדול הייתי הולך על לבלות את החודש בלהופיע עם להקת ארועים מצליחה בכל לילה (אולי אצטרך להיות בכמה להקות בשביל זה), וללמד + לעשות טיפולים בכלי נגינה כל היום עם משהו כמו 2-4 שעות שינה בלילה – בהנחה שיש לך בסיס לקוחות ולהקת ארועים מצליחה מלכתחילה.

אבל ממטאל? רק אם השם שלך מתחיל ב"מטאלי" ונגמר ב"קה".

אופק אומניוס נוי - Switchblade

צילום: שרון שפירא

 

9.  איפה היית רוצה להיות מבחינת הקריירה עוד שנה מהיום?

שנה מהיום הייתי רוצה לראות את עצמי עם אלבום חדש מוקלט (משני ההרכבים) ואחרי שחרור סינגל, אחרי 2 הופעות בחו"ל ועם טור מתוכנן… קשה אבל ריאלי.

לא שאם פתאום שרון אוזבורן תתקשר עם הצעה אני אגיד לה לא… 😉

**

אתם מוזמנים להכיר מעט יותר את אופק "אומניוס" נוי ולהקות Azazel ו-Switchblade

דף אומן  Azazel

דף אומן Switchblade

האלבום הראשון של Switchblade להאזנה בבנדקמפ

 

Comments

  1. אהבתי

    "חירטוט על  הכלי " עצה מצויינת !חשוב לפעמים יותר מחומרים סגורים להשראה והתפתחות . תודה !! 

     

     

     

Speak Your Mind

*

five × 4 =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.