אתר לא מעודכן: הפסקתם לנגן או שאתם פשוט לא מקצועיים?

על הנזק הגדול שנגרם לכם בגלל אתר לא מעודכן ו-5 טיפים פרקטיים ופשוטים לעידכון האתר גם בתקופות עומס ולחץ וגם בתקופות שאין לכם הרבה פעילות

אתר לא מעודכן: הפסקתם לנגן או שאתם פשוט לא מקצועיים?

נכנסתי אתמול לאתר של מוסיקאי מעולה. דיברנו לפני כמה ימים ורציתי לדעת מתי והיכן הוא מופיע, אולי אקפוץ להופעה שלו.

מסתבר שלפי האתר המוסיקאי הנ"ל הפסיק להופיע לפני שנתיים בערך. או אולי הוא מת

ז"א, אני יודע שהוא מופיע ופעיל ואפילו טוב מתמיד, אבל האתר שלו מעודכן ללפני שנתיים. אין הופעות מתוכננות, אין הופעות עבר בשנתיים האחרונות, וכמובן הביו שלו מסתיים לפני 3 או 4 שנים. .

נשמע מוכר, נכון? אני מניח שגם אתם פוגשים אתרים רבים שנראים כמו בית קברות לקריירה של המוסיקאי

מוסיקאים יקרים, אני יודע שזה לא הדבר שהכי כיף לעשות, ולפעמים אפילו קשה בתקופות עמוסות של המון פעילות. אבל האתר שלכם חייב להיות מעודכן.

בזה שאתם לא מעדכנים אתם מעבירים כמה מסרים לאנשי התעשייה, לעיתונאים ולאוהדים שמגיעים לאתר שלכם. מסרים שאני בטוח שאתם לא רוצים להעביר:

או

שהפסקתם להיות מוסיקאים פעילים. במילים אחרות, אתם לא כבר רלוונטיים לאנשי התעשייה כשהם מרכיבים פסטיבל או סדרת הופעות וכו'.

או

שאתם לא מקצועיים ולא מתייחסים לקריירה שלכם ברצינות  ולכן הסיכוי שאנשי התעשייה יקחו אתכם ברצינות ויהיו מוכנים "להמר" עליכם יקטן.

או

שאתם מתים.

מוסיקאים יקרים תכניסו לראש: המוסיקה שלכם היא האומנות שלכם. האתר שלכם – זה העסק שלכם, חלון הראווה שלכם. לכן זה קריטי שהאתר שלכם ישקף את מצב הקריירה שלכם. אתם חייבים להראות מקצועיים ורלוונטיים.

אתר לא מעודכן הוא אחת הטעויות שהכי חוזרות אצל מוסיקאים. זה אחד הדברים שהכי קל להזניח אותו, עם פוטנציאל נזק הכי גדול. חבל!  

לקריאה נוספת: 9 טעויות שכל להקה צעירה עושה

אני יודע ומכיר בעובדה שיש תקופות שונות בפעילות המוסיקלית שלכם: תקופות עמוסות יותר ועמוסות פחות, תקופות של הופעות, תקופות של כתיבת חומרים והתבשלות ותקופות של אולפן. אפילו תקופות של חוסר עשייה אומנותית. הכל כמובן לגיטימי.

ועדיין – האתר שלכם חייב להיות מעודכן. לפחות בצורה מינימלית כדי להעביר מסר של רלוונטיות ופעילות.

אז הנה 5 טיפים פרקטיים ופשוטים לאתר מעודכן

1.  עדכנו עדכון שבועי

ספרו לגולשים לאתר בכמה מילים מה עשיתם בתחום הקריירה המוסיקלית שלכם בשבוע החולף ומה צפוי לכם להבא. ככה למשל הם יוכלו לדעת שמה שנראה כהפסקה הארוכה בפעילות היא למעשה תקופת הקלטות או כתיבת חומרים חדשים. זה יקח לכם מקס' שעה בשבוע. לרוב פחות.

2.  מלאו את לוח ההופעות שלכם

למה שלא תכניסו סשנים של הקלטות, עריכות, מיקס ומסטרינג בלו"ז ההופעות שלכם? מי קבע שאסור? אני בטוח שהאוהדים שלכם יירצו לדעת על זאת ובכל מקרה – זה עדיף על לוח שנה ריק.

3.  עדכנו עדכון חודשי – בתקופות עמוסות מאוד

אתם יכולים לוותר על עדכון השבועי, אבל אסור לכם לוותר על ביו, תמונות, וידאו ואודיו עדכניים, וכמובן – מידע על הופעות שלכם, במיוחד אלה החשובות. שעה או קצת יותר אחת לחודש תספיק כדי להשאיר את האתר שלכם מעודכן בדברים החשובים.

4.  קחו עזרה – בתקופות סופר-סופר עמוסות

אם אתם נמצאים בתקופה פוריה – או בהופעות ותורים או בתקופת כתיבה ויצירה פוריים במיוחד – אתם חייבים שיידעו על התקופה המצוינת הזו – ובזמן אמת. טפשי שדווקא בתקופה כ"כ פוריה ופעילה אתם תעביר מסר של חוסר פעילות. אל תדחו את העדכונים לפנאי שיהיה לכם מתישהו בעתיד.

קחו עזרה. 

דאגו לעדכן את העוזר שלכם בסמסים קצרים מה אתם עושים, עם מי אתם בתור, מי ניגן יחד אתכם, כמה אנשים הו בקהל, צלמו תמונות בסמרטפון ושילחו לו, אם יש ביקורות – שיחלו לו לינקים. זה יקח לכם דקות בודדות אבל העוזר יוכל להפוך את זה למידע מעודכן באתר שלכם הנגיש לקהל שלכם.

5.  עדכנו על תקופת רגיעה מוסיקלית

אם אתם נמצאים בתקופה רגועה מבחינה אומנותית, או אם למשל ההרכב שלכם התפרק או שיש לכם מחסום בכתיבה או שאתם בלחץ של בדיקת בחינות בביה"ס בו אתם מלמדים וכו' – זה בסדר לספר על כך באתר שלכם.

אין שום סיבה אמיתית להסתיר את זה. השאירו הודעה באתר המספרת על כך משהו – ואתם לא חייבים לפרט יותר מידי.

מה שאסור שיהיה זה שהאתר שלכם ייראה כמו עיר רפאים, שננטשה בבת אחד בלי שום הסבר. אנשים מטבעם צריכים לקבל הסבר אחרת הם יחשבו שעזבתם את המוסיקה או אולי אפילו – שהצטרפתם לג'אם הגדול שם למעלה.

בהצלחה!

Comments

 1. תודה על התזכורת

   

 2. בן

 3. כלכך מדוייק ונכון 

  ואם זאת כתוב ברגישות

  בדכ חוסר עשייה אומנותית או מוסיקאלית מביאה לחוסר עשייה בכלל בכל התחומים 

  כל מוסיקאי נתקל בתקופה כזאת לא פעם ,זה חלק בלתי נפרד מהתהליך 

  לפעמים להתחיל להתעסק בנושאים טכניים כמו שיווק וכו יכול לעורר עשייה אומנותית

 4. צודק! תודה

  אני רץ לעדכן האתר 🙂

 5. בהחלט מסכים 

  מעניין שעונים לך בפייסבוק ולא כאן

  תודה על כל מה שאתה כותב

Trackbacks

 1. […] קריאה נוספת: הפסקתם לנגן או שאתם פשוט לא מקצועיים? […]

Speak Your Mind

*

four − 1 =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.