למה אחרונים תמיד בסוף?!

למה אחרונים תמיד בסוף?פעם אחת, לפני שנים רבות, כשעוד הייתי מתמחה במשרד עורכי דין, חברי המתמחה איציק אלה שאל את  המזכירה: "את יודעת למה אחרונים תמיד בסוף?" שרה חשבה שנייה וענתה לו: "כי אחרון אחרון חביב?"

מסקנה א': שרה כנראה לא עשתה טירונות.

מסקנה ב': במציאות ממש לא חביב להיות אחרון.

אחרי ששיתפתי אתכם בזכרון שלי מלפני יותר מ-18 שנים, נחזור לתעשיית המוסיקה, ונחזור לביוגרפיות (להלן: בָּיוֹז) שאתם כותבים ושולחים לאנשי התעשייה במטרה לקבל הופעות וגיגים.

וכנציג של תעשיית המוסיקה העולמית אני רוצה לומר לכם: תודה! תודה על האמון הענק שאתם מרעיפים עלינו!

כי הרי ברור לחלוטין שאתם מאמינים בנו בעיניים עצומות וברצוננו להכיר אתכם עד הפסיק האחרון.

זה ההסבר ההגיוני היחיד שמצאתי לעובדה שברוב הביוז שאני קורא, אתם כותבים על הדברים החשובים לכם באמת באינטרקציה מולי – ההרכב העכשווי אותו אתם מציעים לפסטיבל, הסגנון המוסיקלי העכשווי שלכם, האלבום האחרון שלכם – רק בסוף הביו.
כמעט תמיד תחילתו של הביוז מוקדשת כמעט תמיד לשיעורי החלילית הראשונים שלכם בגיל 6, להרכב הראשון שלכם כשלמדתם בתלמה ילין ודברים חשובים ומשמעותיים אחרים.

בקיצור:

מוסיקאים יקרים – שימו בתחילת הביו שלכם את הדברים שהכי חשוב לכם שהלקוחות שלכם יידעו עליכם.

אתם לא יודעים אם מי שיקרא את הביו שלכם ישרוד את כולו ויגיע לפסקה האחרונה, ולכן אל תשימו שם את הדברים הכי חשובים לכם. אין חוק שמחייב אתכם לספר את הסיפור שלכם בביו בצורה כרונולוגית.
לפחות בעניין החוק תאמינו לי – אני הרי עורך דין.

Comments

 1. מעולה

 2. שלמה סלבינסקי says

  ממש מסכים איתך ברק.
  ממש כמו שבקו"ח ,
  מתחילים מההווה וחוזרים לאירועים חשובים בעבר.
  בתור מי שקרא מאות רבות של קו"ח אספר שאני מוצא עניין רק במה שקרא למועמד בשנים האחרונות, או כזה שיכתוב על דברים משמעותיים אותם הוביל או להם היה שותף בסדר חשיבות יורד, ואת כל השאר אני קורא כדי להשלים את התמונה .

 3. אהבתי

  כמה נכון :))

 4. רז סקלס says

  לי נראה הגיוני שהביו יהיה כרונולוגי מהסוף להתחלה 

  זה עדיין כרונולוגי 🙂

  • הכל לגיטימי, רז. אין כללים – רק להפעיל מחשבה. העיקר שהדברים החשובים בביו יהיו בהתחלה, ובבקשה – שהביו יהיה קריא ושוטף ולא כתוב כמו "בּוּלטים" בקורות חיים. 

Speak Your Mind

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.