מיתוג אישי למוסיקאים: מה זה ולמה זה חשוב לקריירה שלכם

אני רוצה לדבר איתכם הפעם על החשיבות הגדולה של מיתוג אישי Personal Branding, כמוסיקאים שמנסים לגרום לכמה שיותר אנשים להקשיב למוסיקה שלכם.

בפוסט הזה אסביר לכם מהו אותו מיתוג אישי שאתם חייבים שיהיה לכם, כיצד מתקשרים אותו לקהל הפוטנציאלי שלכם, ולמה בלעדיו אנשים לא יקנו מכם את המוצרים שלכם – המוסיקה שלכם וההופעות שלכם.

קחו אותי כדוגמה

לפני שאתן לכם את ההגדרה הפורמלית של מיתוג אישי ונתחיל לדבר על מיתוג אישי למוסיקאים, הרשו לי להשתמש בעצמי כדוגמה להמחשת חשיבות המיתוג האישי.

"אותך הכי קל לזהות בכנסים" אמרה לי לפני כמה שנים חברה וקולגה מאסטוניה באחד מועידות המוסיקה בהם השתתפנו. "אתה תמיד לובש טי-שירטס צבעוניות, וזה בולט במקום בו כל האחרים  לובשים חולצות כפתורים או טי-שירטס כהות."

מיתוג אישי ברק ויס בטי-שירט צבעוני

את הטי-שירטס הצבעוניות שלי אני לובש מאז שהפסקתי להיות שכיר והתחלתי להיות עצמאי. זה מה שאני אוהב ללבוש. זה מה שנוח לי ללבוש.

בהתחלה עוד התלבטתי איך להתלבש באירועים רשמיים כמו ועידות מוסיקה בהם אני משתתף או מרצה. מסביבי כולם לבשו חולצות כפתורים וז'אקטים, אז אולי גם אני? אחרי כמה ניסיונות חזרתי לטי-שירטס הצבעוניות, כי בהם הרגשתי הכי נוח.

אבל רק כשהחברה מאסטוניה אמרה לי את מה שאמרה, הבנתי שהטי-שירטס שלי הפכו להיות סוג של סימן ההיכר שלי. בטח בכנסים של תעשיית המוסיקה.

מאותו היום התחלתי במודע ללבוש חולצות כאלה, כי זה חלק מהמיתוג האישי שלי בין הקולגות של תעשיית המוסיקה העולמית.

ולא, אני לא חושש שאנשים לא יתייחסו אלי ברצינות בגלל מה שאני לובש. אני מספיק טוב בתחום שלי כדי שיתייחסו אלי ברצינות, גם כשאני לובש חולצה ועליה מפלצת מארץ יצורי הפרא…

מיתוג אישי ברק ויס מרצה בועידת מוסיקה בטי-שירט צבעונית

 

ומה לגבי המיתוג האישי שלי מולכם – המוסיקאים?

חלק מכם (עדיין) לא ישב איתי לפגישת ייעוץ, ואולי אפילו לא פגש אותי מעולם. אבל אם אתם עוקבים אחרי הבלוג הזה שלי, ואחרי דף הפייסבוק של הבלוג, אתם יודעים עלי לא מעט:

אתם מכירים את ההומור שלי, אני משתף אתכם בזה שאני גר בירושלים, אני משתף אתכם באהבה הגדולה שלי לג'אז וגם לטיולים בחו"ל, אתם יודעים שאני אבא לשני ילדים, שיש לי חתולים, שאני חובב של מלחמת הכוכבים, שאני שמאלני וכו' וכו'.

תחשבו על זה –

למרות שרובכם לא ממש מכירים אותי, אתם יודעים עלי לא מעט

בוודאי הרבה יותר ממה שאתם מכירים יועצי אומנים אחרים או מנהלי פסטיבלים אחרים.

איך אתם מכירים אותי? פשוט – אני מספר לכם.

אני "מזריק" את האישיות שלי לתוך הפוסטים שלי.

ואני עושה את זה במודע.

למה זה חשוב? למה אני מזריק את האישיות שלי לתוך הפוסטים?

כי אני רוצה למכור לכם משהו.

אני רוצה שתקדישו חלק מהזמן המוגבל שיש לכם, דווקא לקריאת הפוסטים שלי. ואני רוצה שתקדישו חלק מהכסף המוגבל שיש לכם, דווקא לשכירת שירותיי כיועץ וקואוצ'ר לעניינים עסקיים ושיווקיים של העסק שלכם – המוסיקה.

ומאחר שרובכם הגדול בני אדם, אז עקרונות הפסיכולוגיה חלים עליכם. ואחד מהעקרונות האלה הוא:

בני אדם תמיד יעדיפו לקנות מאנשים שהם מכירים ושהם נותנים בהם אמון

אז זה בדיוק מה שאני עושה:

אני מזריק את האישיות שלי לפוסטים שלי, כדי שתכירו אותי יותר, ואז תתנו בי יותר אמון, מה שיגרום לכם לקנות ממני יותר – תשקיעו את הזמן שלכם בקריאת הפוסטים שלי, ותשקיעו את הכסף שלכם בשכירת שירותיי כיועץ או כקואוצ'ר.

כמובן שסיפורי חתולים, טי-שירטס צבעוניים ומלחמת הכוכבים אינם מספיקים כדי שתמשיכו לקרוא את הפוסטים שלי ולהפגש איתי לפגישות ייעוץ.

בין הזרקת אישיות אחת לשניה, אני מעניק לכם בפוסטים שלי גם מהידע ומהניסיון רב השנים שלי. כי מה לעשות, חוץ מהיותי ירושלמי שמאלני חובב טיולים, אני גם איש המקצוע הכי טוב בתחום. 

סביר להניח שעכשיו כמה מכם חושבים:

"מה הקשר? ממש לא משנה לי שלברק יש ילדים, כי אני בכלל לא אבא, וממש לא מזיז לי שהוא חובב של מלחמת הכוכבים, כי אני אדיש לחלוטין לסרטים המטומטמים האלה. אז למה הוא חושב שאני מתחבר אליו ואל מה שהוא כותב בגלל השטויות האלה?"

מיתוג אישי - ברק ויס ומלחמת הכוכבים

השאלה/מחשבה הזו היא דוגמה לאחת הטעויות הנפוצות בנושא מיתוג אישי

כדי שתזדהו איתי, כדי שתתחברו אלי, אני לא צריך להיות בדיוק כמוכם. אני צריך שתרגישו שאני בן אדם אמיתי, כזה שנעים להיות בחברתו

בדיוק כמו שהחברים שלכם אינם שכפול גנטי שלכם, והם עדיין החברים שלכם.

 

אז מהו מיתוג אישי?

הנה ההגדרה "המילונאית":

מיתוג אישי חושף מה אמיתי ומיוחד בכם ומאפשר לכולם לדעת זאת

שימו לב:

לכם יש את הכח להחליט מהו אותו מיתוג אישי. אתם יכולים לשלוט בדמות שלכם – אותה אנשים יראו. אתם תחליטו מה בדיוק תשימו בחלון הראווה שלכם כדי שכולם ייראו. 

מצד שני, אבל כדי שהמותג האישי ייתפס כאמיתי ולא כפייק, אתם חייבים לבחור חלקים מהאישיות שלכם, ולא להלביש את עצמכם בתחפושות. זה לא יהיה נכון שתציגו את עצמכם כמישהו שהוא לא באמת אתם. 

אל תלבשו מסיכות

 

מיתוג אישי למוסיקאים

מיתוג אישי למוסיקאים

עכשיו, אחרי שאתם מבינים מהו מיתוג אישי והדגמתי לכם בדוגמא אישית את הכוח של מיתוג אישי, זה הזמן להעביר את הזרקור ממני חזרה אליכם

עולם המוסיקה בה כולנו פועלים הוא עולם סופר-תחרותי.

כל אחד מכם הוא אחד מאינסוף מוסיקאים, שמתחרים על תשומת ליבם של המאזינים והאוהדים הפוטנציאליים, שלכל אחד מהם יש כמות סופית של תשומת לב וזמן האזנה.

אז מה יגרום למאזין פוטנציאלי להאזין דווקא לכם? מה יגרום לו לצאת מהבית ולהגיע דווקא להופעה שלכם, ולא ללכת להופעות אחרות, או אפילו להישאר בבית ולראות האח הגדול? מה יגרום לו להכניס יד לכיס ולרכוש את המוסיקה שלכם כשבלחיצת כפתור הוא יכול להאזין ל-30 מליון שירים  בספוטיפיי – בחינם?

התשובה לשאלה הזו היא פשוטה: בדיוק מה שגורם לחברים שלכם ולמשפחה שלכם להגיע להופעות שלכם.  

הם מכירים אתכם והם אוהבים אתכם

החברים והמשפחה שלכם מחוברים אליכם בחיבור רגשי ורוצים לפרגן לכם, לתמוך במסע שלכם. אתם לא "עוד" מוסיקאי אנונימי אחד מאינסוף מוסיקאים. אתם ייחודיים לחברים ולמשפחה.

וזה המיינדסט (דפוס החשיבה) שאתם חייבים לאמץ גם באינטרקציה עם אוהדים פטנציאליים.

כדי שמאזינים יהפכו לאוהדים אמיתיים שלכם, אתם חייבים שהם ירגישו שהם מכירים אתכם, לא רק את המוסיקה שלכם

מיתוג אישי למוסיקאים - הקהל צריך להרגיש שהם מכירים אתכם

זה המקום לחזור ולהזכיר: העובדה שתגרמו לקהל הפוטנציאלי שלכם להרגיש שהוא מכיר אתכם, לא מהווה תחליף למוסיקה. בשורה התחתונה המוסיקה שלכם חייבת להיות מעולה ורלוונטית למאזינים,  בדיוק כמו שהפוסטים שאני כותב הם פוסטים בעלי המון ערך עבורכם.

אבל מוסיקה טובה היא תנאי הכרחי, אבל לגמרי לא תנאי מספיק. אליה אתם צריכים להוסיף את אלמנט ההיכרות איתכם – אתם צריכים מיתוג אישי

חשוב שתקראו גם: מיתוג למוסיקאים: מה זה, למה זה חשוב ואיך עושים את זה? 

 

סיכום:

אתם אנשים מעניינים שיוצרים מוסיקה שיכולה לעשות טוב בנשמה לאנשים. התפקיד שלכם הוא לתקשר את המסרים האלה לקהל הפוטנציאלי שלכם. לשווק.

כדי למשוך את תשומת ליבו של הקהל הפוטנציאלי שלכם, אתם חייבים להזריק אישיות לתוך התקשורת שלכם איתו. הקהל הפוטנציאלי שלכם חייב להרגיש שהוא מכיר אתכם, כי בלי היכרות – אין מכירה.

זהו מיתוג אישי

אם תעשו מיתוג אישי מוצלח ותגרמו לקהל שלכם להרגיש שהוא מכיר אתכם, הוא גם יסתקרן לשמוע את המוסיקה שאתם עושים, וחלקו – אפילו יאהב את המוסיקה.

ואז החיבור של אהבה למוסיקה + היכרות עם האדם שיוצר את המוסיקה = תמיכה בכם כמוסיקאים בצורת רכישת המוסיקה שלכם, הגעה להופעות והפצת המסר שאתם עושים מוסיקה מצוינת.

בהצלחה!

Comments

  1. שלמה ישראלי says

    תיקון קטן

    טי שרט היא חולצה

    לכן היא נקבה

    לכן טי שרט היא צבעונית !!!

Speak Your Mind

*

11 − 5 =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.