עוד שלוש סיבות מדוע למרות שיש לכם אסטרטגיה שיווקית דברים לא זזים

בפוסט שעבר סיפרתי לכם על 4 סיבות שבגללן האסטרטגיה השיווקית שלכם לא עובדת. סיבות שבגללן אתם לא מתקדמים בצורה משמעותית לכיוון המטרות שלכם שיש לכם אסטרטגיה שיווקית ולמרות שאתם משקיעים המון בקידום:

 1. אתם לא עושים פולו-אפ
 2. אתם מתייאשים מהר מידי
 3. אתם חושבים רק על עצמכם ולא על הקהל שלכם
 4. אתם יורים לכל הכיוונים

אבל אלה לא הסיבות היחידות שבגללן האסטרטגיה השיווקית שלכם לא עובדת. יש (לפחות) עוד 3 סיבות כאלה:

5.  אתם "רצים" עם אסטרטגיה שיווקית לפני שדאגתם ליסודות

 אתם "רצים" עם אסטרטגיה שיווקית לפני שדאגתם ליסודות

החלטתם ללכת על אסטרטגיה שיווקית מסוימת, ואתם בוערים להתקדם – וכמה שיותר מהר. אתם רוצים להופיע כמה שיותר או ליצור באז תקשורתי, ולכן אתם עובדים מאוד קשה בניסיום לעשות בוקינג או בעבודת יח"צ עצמאית.

אבל מה עם אתר אינטרנט שמשדר מקצועיות? מה עם EPK ראוי? מה חומרים שיווקיים איכותיים?

אף אחד לא ייקח אתכם ברצינות, אם חלון הראווה האינטרנטי שלכם לא ייראה מקצועי.

להתחיל לרוץ עם אסטרטגיה שיווקית בלי שדאגתם ליסודות זה בדיוק כמו להתחיל לבנות בניין מקומה שלישית, לפני שבניתם את היסודות. התוצאה תהיה בהתאם:

זה ייגמר בקריסה!

אז לפני שאתם מתחילים את כל הפעולות השיווקיות שלכם להשיג גיגים איכותיים ומשמעותיים ולהשיג דיבור עליכם בתקשורת – המסורתית או החדשה, דאגו ליסודות. צרו לכם אתר שמשדר רצינות ומקצוענות, וארגנו לכם חומרים שיווקיים איכותיים. 

 

6.  אתם כל הזמן משנים אסטרטגיה שיווקית

אתם כל הזמן משנים אסטרטגיה שיווקית

הסיבה הזו – השישית, בנויה מצירוף של שתי סיבות עליהם כתבתי בחלק הקודם: הסיבה השלישית – אתם מתייאשים מהר מידי + הסיבה החמישית – אתם יורים לכל הכיוונים.

לפני שנה החלטתם שזהו זה – זה הזמן לפרוץ לחו"ל. השוק בישראל קטן, ובין כה וכה השירים שלכם הם באנגלית – אז קדימה – לחו"ל. זו אסטרטגיה שיווקית סבירה.

עברו כמה חודשים והפריצה לחו"ל איטית מהמצופה. והנה, בין המוסיקאים התחיל דיבור על קידום ממומן בפייסבוק – אז קדימה! קורס נחמד, ויאללה – מודעות בפייסבוק! זו גם אסטרטגיה שיווקית סבירה.

עוד כמה חודשים עוברים, והדיבור כעת הוא סטרימינג. אז הכי הגיוני לעשות שיפט ולהתחיל לקדם  במרץ את המוסיקה שלכם לכיוון פלייליסטים בספוטיפיי ובאפל מיוזיק. הכון, גם זו אסטרטגיה שיווקית סבירה.

והנה עכשיו – מתחיל דיבור חזק על מופעי סלון…

מוסיקאים יקרים, יש הרבה דרכים להתקדם בעולם המוסיקה, ובכל שנה מתווספות עוד דרכים כאלה. זה עדיין לא אומר שאתם צריכים לשנות את אסטרטגיה שיווקית בכל פעם שאסטרטגיה חדשה נולדת, בכל פעם שדרך מסוימת הופכת להיות יותר פופולרית בין חבריכם המוסיקאים.

זה כמובן לא אומר שלא נכון לשקול מידי פעם את האסטרטגיה השיווקית שלכם – אם היא משרתת את המטרות שהצבתם לעצמכם, ואם היא עדיין רלוונטית לאור השינויים התכופים שאנו חווים בעולם המוסיקה. 

אבל תנו לעצמכם ולאסטרטגיה שבחרתם זמן משמעותי, עד שתחליטו לשנות את האסטרטגיה שלכם. אתם צריכים את הזמן הזה, כדי להבין אם אפשר לראות התקדמות בדרך שבחרתם לעצמכם.  כשאתם מקבלים החלטות על שינוי אסטרטגיה שיווקית – וודאו שאתם עושים את זה בגלל שאתם מאמינים שהכיוון החדש יקדם אתכם למטרות שלכם טוב יותר מהאסטרטגיה הנוכחית שלכם. ולא בגלל פחד, או בגלל טרנד כזה או אחר, או בגלל שזה מה שעושים החברים שלכם. 

 

3.  המוסיקה שלכם לא מספיק טובה

המוסיקה שלכם לא מספיק טובה

בואו נשים דברים על השולחן: כל אסטרטגיה שיווקית וכל טקטיקת פעולה הנגזרת ממנה לא יצליחו אם המוסיקה שלכם לא מספיק טובה. 

אל תבינו אותי לא נכון, המוסיקה שלכם לא צריכה להיות "מושלמת" או "הכי טובה בעולם" (מה זה בכלל?) כדי שיהיה לה קהל. ממש לא. אבל בהחלט יש מצב שכרגע היא לא מספיק טובה.

אם בחרתם באסטרטגיה שיווקית נכונה, ואתם לא נפלתם בכל שש הסיבות שמניתי לעיל מדוע לא מתקדמים למרות שיש לכם אסטרטגיה שיווקית, ולמרות הכל אתם לא מתקדמים, אולי זה הזמן להרפות מעט ממאמצי השיווק, ולתת לעצמכם אפשרות ופנאי רגשי לפתח את היצירה שלכם.

אולי לקחת קורס בכתיבה? לעשות פיתוח קול? או אולי פשוט לעזוב קצת את הבועה בה אתם נמצאים, לראות קצת עולם, להכיר אנשים חדשים ולהתחיל לאסוף חוויות, כאלו שיספקו לכם השראה ליצירה טובה יותר?

 

לסיכום:

בפוסט הזה ובקודם, מניתי לכם 7 סיבות שבגללן האסטרטגיה השיווקית שלכם לא עובדת.

סיבות שעוצרות אתכם להתקדם, למרות שאתם עובדים בצורה אינטנסיבית לקידום המוסיקה שלכם:

 1. אתם לא עושים פולו-אפ

 2. אתם מתייאשים מהר מידי

 3. אתם חושבים רק על עצמכם ולא על הקהל שלכם

 4. אתם יורים לכל הכיוונים

 5. אתם "רצים" עם אסטרטגיה שיווקית לפני שדאגתם ליסודות

 6. אתם כל הזמן משנים אסטרטגיה שיווקית

 7. המוסיקה שלכם לא מספיק טובה

אז אם אתם עובדים מאוד קשה לקידום המוסיקה שלכם ולא רואים תוצאות, עיצרו לרגע את המרוץ המטורף, ובידקו – אולי אתם "חוטאים" באחת משבע הסיבות האלה?

בהצלחה!

Speak Your Mind

*

18 − six =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.