שיחת שיווק בטלפון: הכלי השיווקי העוצמתי והיעיל שאתם לא משתמשים בו

אני רוצה לספר לכם על אחד מהכלים השיווקיים למוזיקאים הכי אפקטיביים, עוצמתיים וזולים. ואתם לא משתמשים בו:

הטלפון!

כן, כן, אני מדבר על הקופסא השטוחה הזו, שאתם מחזיקים ביד ברוב שעות היום. זו שאתם עושים אותה איתה הכל, חוץ מהדבר האחד שלשמה היא נוצרה. כלי שיכול לקדם אתכם מאוד בקריירה המוזיקלית שלכם: שיחות טלפון שיווקיות.

שיחת שיווק בטלפון היא אחד מהכלים השיווקיים הכי עוצמתיים ואפקטיביים שקיימים היום. ולמרות זאת, רק מעט מוזיקאים משתמשים בה.

בפוסט הזה אתן לכם

5 סיבות מדוע שיחת שיווק בטלפון חזקה ויעילה יותר משיווק באמצעות אימיילים.

בפוסט הבא במיני-סדרה הטלפונית הזו, אספר לכם על ההתנגדויות הכי נפוצות שאני שומע ממוזיקאים לשימוש בטלפון לצרכי שיווק. וגם סדרת טיפים איך תהפכו את שיחות הטלפון השיווקיות שלכם לאפקטיביות הרבה יותר.  

אנא המתינו ותיענו לפי התור. תודה.

5 סיבות מדוע שיחת שיווק בטלפון חזקה ויעילה יותר משיווק באמצעות אימיילים

1.  בטלפון קל יותר להגיע ישירות לאנשים הנכונים

שיחת שיווק בטלפון: קל יותר להגיע ישירות לאנשים הנכונים

מכירים את זה שאתם שולחים מיילים ל-info או תיבת דואר כללית אחרת של הפסטיבל או המועדון, ואתם יודעים שמדובר ברוב המקרים בחור שחור שלעולם לא יגיע ליעדו האמיתי? אז בשיחות טלפון זה לא ככה במקרים רבים. בטלפון תוכלו להגיע בקלות רבה יותר לאנשים הנכונים, איתם רציתם לדבר.

 

2.  יותר קל להשיג מספרי טלפון פרטיים לעומת כתובות מייל פרטיות

יותר קל להשיג מספרי טלפון פרטיים לעומת כתובות מייל פרטיות

אנשי תעשיית המוזיקה, שלרוב לא שמחים לשתף אתכם בכתובות המייל הפרטיות שלהם, משתפים במקרים רביםאת מספרי הטלפון הפרטיים שלהם.

תחשבו על כרטיסי הביקור שקיבלתם מאנשי תעשיית המוזיקה בארץ ובעולם. המיילים על כרטיסי הביקור כמעט תמיד הם מיילים של מקומות העבודה. כמעט אף פעם לא המיילים הפרטיים. לעומת זאת, הטלפונים על כרטיסי הביקור כמעט תמיד הם מספרי הטלפון הניידים.

יש לכך כל מיני סיבות, אבל הסיבה המרכזית היא פשוטה: כמו לכולנו, גם לאנשי התעשייה יש מספר כתובות מייל. לכל הפחות אחת פרטית ואחת לצרכי עבודה. לעומת זאת, לרוב אנשי התעשייה יש רק טלפון נייד אחד, המשמש אותם גם לביזנס וגם לפלז'ר. ולכן מספר הטלפון בפרטי ההתקשרות יהיה לרוב המספר הפרטי. 

 

3.  בשיחת טלפון תקבלו התייחסות אישית

שיחת שיווק בטלפון: תקבלו התייחסות אישית

רוב המיילים שאתם שולחים לאנשי תעשיית המוזיקה לא זוכים להתייחסות, נכון? הסיבות לכך הן מגוונות, וזה לא המקום להסביר למה זה קורה. אבל זו המציאות. רוב הפניות שלכם באימייל זוכות להתעלמות.

לקריאה נוספת: למה הם לא עונים למיילים? המדריך (הכמעט) מלא לקבל תגובות מאנשי תעשיית המוסיקה 

והתעלמות גרועה יותר מתשובה שלילית. היא "תוקעת" אתכם. לא מאפשרת להפנות את האנרגיות והזמן שלכם למקומות אחרים, שם אולי תהיה לכם יותר הצלחה. במקום זאת, הזמן והאנרגיה שלכם מתבזבזות על שאלות כמו "למה הם לא עונים?" או "אולי המוזיקה שלי לא מספיק טובה?". 

בשיחות שיווק בטלפון המצב שונה לגמרי. בטלפון נמצא מולכם אדם אמיתי, שנותן לכם התייחסות אישית. אז גם שיחת טלפון בודדת לא תסגור לכם הופעה, כן תקבלו תגובה אנושית ואישית מהבנאדם הרלוונטי.

 

4.  שיחת שיווק בטלפון יותר קרובה באפקטיביות שלה לפגישה פנים אל פנים

שיחת שיווק בטלפון יותר קרובה באפקטיביות שלה לפגישה פנים אל פנים

תעשיית המוזיקה מושתתת על קשרים אישיים. על פגישות. אני כותב בבלוג הזה המון על החשיבות העצומה של יצירת קשרים אישיים. כדי להיות בתודעה של אנשי התעשייה, וכדי לנצל הזדמנויות שנפתחות כל הזמן.

לקריאה נוספת: נטוורקינג יעיל: 6 טיפים פשוטים ולמה זה לא פרוטקציה

פגישות מאפשרות לזהות את שפת גוף של בן השיח שלכם. את האינטונציות בדיבור. במקרים רבים, אלה מעבירים מסרים חשובים מעבר למסרים המילוליים.

פגישות גם יוצרות חיבור אישי ומחויבות.

כל אלה יקדמו אתכם בצורה קלה ויעילה יותר בתעשיית המוזיקה.  

אימייל הוא בדיוק לא זה. אימייל הוא אולי הכלי השיווקי הכי רחוק מפגישה פנים אל פנים. אין בו אפשרות לקרוא שפת גוף ואפילו לא אינטונציות או ניואנסים בדיבור. לכן החיבור האישי והמחוייבות שהאימייל יוצר הוא מינימלי.

שיחת שיווק טלפונית נמצאת היכנשהו באמצע. היא אומנם לא אפקטיבית כמו פגישה פנים אל פנים, אבל היא עדיפה בהרבה ממייל. היא יכולה ליצור חיבור אישי ומחויבות גדולים בהרבה מאימייל.

 

5.  רוב המוזיקאים לא משתמשים בטלפון לצרכי שיווק

רוב המוזיקאים לא משתמשים בטלפון לצרכי שיווק

כמו שכתבתי בתחילת הפוסט הזה: רוב המוזיקאים לא משתמשים בטלפון לצרכי שיווק.

זו סיבה מעולה למה אתם צריכים להשתמש בטלפון. כי תהיו יוצאי דופן. תבלטו לעומת כל השאר. 

איש תעשיית המוזיקה מקבל בממוצע עשרות, ולפעמים מאות מיילים ביום ממוזיקאים. לעומת זאת, את מספר הטלפונים שהוא מקבל ממוזיקאים אפשר לספור על אצבעות יד אחת. 

את מי אתם חושבים שהוא יזכור יותר?   

 

סיכום (אמ;לק)

הנה חמשת היתרונות של שיחת שיווק בטלפון על פני אימיילים:

1.  בטלפון קל יותר להגיע ישירות לאנשים הנכונים

2.  יותר קל להשיג מספרי טלפון פרטיים מאשר את מיילים פרטיים

3.  בשיחת טלפון תקבלו התייחסות אישית

4.  שיחת טלפון יותר קרובה באפקטיביות שלה לפגישה פנים אל פנים לעומת מייל

5.  רוב המוזיקאים לא משתמשים בטלפון. מי שכן ישתמש, יזכה ליותר התייחסות

בפוסט הבא במיני-סדרה הטלפונית הזו, אספר לכם על 4 ההתנגדויות הכי נפוצות שאני שומע ממוזיקאים לשימוש בטלפון למטרות שיווק ומכירות, ובפוסט האחרון – סדרת טיפים איך תהפכו את כל שיחת שיווק בטלפון לאפקטיבית הרבה יותר.  

בהצלחה!

Comments

  1. תודה:-) 

Speak Your Mind

*

five + 14 =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.