עוד 4 טיפים למוזיקאים שיהפכו את שנת 2020 לשנה מוצלחת במיוחד

בפוסט קודם  – 4 טיפים שיווקיים שיהפכו את שנת 2020 לשנה מוצלחת במיוחד – ביקשתי מכם לאמץ 4 טיפים למוזיקאים לקראת שנת 2020 גיבשתי את העצות האלה בעקבות הרבה טעויות שראיתי שמוזיקאים עשו במהלך שנת 2019. טעויות שעלו הרבה כסף, זמן, וגרמו להרבה תסכולים ועוגמת נפש. 

כבר כשכתבתי את הפוסט הקודם, הצטברו לי עוד כמה טיפים למוזיקאים שבעיני הם קריטיים להצלחת מוזיקאים עצמאיים, ואני ממליץ לכם מאוד לאמץ גם אותם, כדי שהשנה שלכם תוכל להיות הרבה יותר טובה! אז הנה: 

עוד 4 טיפים למוזיקאים שיהפכו את שנת 2020 לשנה מוצלחת במיוחד

5.  בנו ותחזקו מאגר מידע עדכני של משפיענים

טיפים למוזיקאים - בנו ותחזקו מאגר מידע עדכני של משפיענים

בשנת 2019 פגשתי מוזיקאים שהיו לקראת אלבום שני או שלישי, ולא היו להם רשימות מיילים וטלפונים מעודכנים של משפיענים שרלוונטיים למוזיקה שלהם: אנשי תקשורת – כתבים, עורכי תוכניות ברדיו ובטלויזיה, בלוגרים, אנשי תעשיית המוזיקה – מנהלי פסטיבלים, בוקרים של מועדונים, וכל מי שיכול לפתוח לכם את המנעולים שעל הדלתות.

ואתם כבר יודעים: אין רשימה אחת שמותאמת לכולם. לכם, לסוג המוזיקה שלכם ולסיפור החיים שלכם, יש רשימה ייחודית של משפיענים, שרלוונטית רק לכם.

פגשתי מוזיקאים שהיו להם רשימות כאלה, לקראת צאת הסינגל או האלבום הקודם, אבל הם לא טרחו לעדכן אותן, והרשימות היו ברובן לא רלוונטיות.

פגשתי אחרים, שלא היו להם בכלל רשימות כאלה, כי בפעם הקודמת הסתמכו על שירותי יח"צ.

כל אותם אומנים היו צריכים ליצור הכל מחדש. גם לבנות מחדש רשימות מיילים וטלפונים מעודכנות, וגם לנסות ולהחזיר אותם ואת המוזיקה שלהם לתודעה של כל אותם משפיענים שהכירו אותם בעבר.

בשנת 2020 יותר מתמיד – נהלו ועדכנו רשימות מיילים וטלפונים עדכניים של משפיענים שרלוונטיים למוזיקה שלכם. מפעם לפעם דאגו לעדכן אותם אישית על דברים חשובים שקורים לכם בקריירה המוזיקלית.

 

אולי יעניין אתכם: שתי סיבות מדוע אסור לכם להוסיף אנשי תעשייה ותקשורת לרשימת הדיוור שלכם

 

6.  אל תהיו קשיחים. התאימו את עצמכם לשינויים המהירים

אל תהיו קשיחים. התאימו את עצמכם לשינויים המהירים

עולם המוזיקה והפלטפורמות השיווקיות משתנים בלא הרף ובמהירות גדולה.

בשנת 2019 ראיתי מוזיקאים רבים, שממשיכים לפעול בפייסבוק ובאינסטגרם על אוטומט. הם ממשיכים לשווק את המוזיקה שלהם ולקדם את עצמם באותן הדרכים כמו שעשו בשנים הקודמות. זאת למרות השינויים המהירים בפלטפורמות השיווקיות השונות. כולל במהלך שנת 2019 עצמה.

2020 שונה משנת 2019, ששונה משנת 2018. דרכי השיווק בשנת 2020 לא תהיינה בהכרח דומות למה שהתרגלנו בשנת 2019: 

 • החשיפה הגבוהה לה הורגלתם באינסטגרם – כבר לא מה שהיתה (ותרד עוד ועוד);
 • תוכניות רדיו שפעם השמיעו את המוזיקה שלכם, ישמיעו מוזיקה אחרת;
 • עיתונאים ובלוגרים איתם יצרתם מערכת יחסים, יפסיקו לכתוב;
 • עבודת היח"צ הסטנדרטית כבר לא מביאה תוצאות להם הורגלנו בעבר, והתהליך הזה ימשיך;
 • קידום המוזיקה ברשתות החברתיות השתנה לחלוטין וישתנה עוד

אתכם, קוראי הבלוג שלי, זה לא צריך להפתיע. גם אני משנה את המלצותיי השיווקיות לכם מידי שנה – או אפילו פחות מזה: 

בינואר 2018 שיניתי המלצות קודמות והמלצתי לכם על 6 דרכי קידום מוזיקה בהם אתם צריכים לנקוט, לנוכח השינויים המהותיים שנעשו באלגוריתם של פייסבוק.

בראשית ינואר 2019 שיניתי שוב את המלצותיי לאור השינויים ונתתי 5  המלצות פרקטיות מה לעשות ומה לא לעשות בפייסבוק כשאתם משיקים קליפים של מוזיקה.

בפברואר 2020 הוספתי המלצות חדשות לעבודה באינסטגרם, לאור השינויים המהותיים שנעשו באלגוריתם שלו: אינסטגרם למוזיקאים 2020: השינויים הגדולים באינסטגרם + 4 טיפים להתמודד עם השינוי

כי ככה זה בקצב השינויים המהיר:

 • דברים, שעבדו לכם בשנים שעברו, כבר לא יעבדו לכם בשנת2019.
 • דברים, שחברים מוזיקאים שלכם ניסו בהצלחה, כבר לא יעבדו לכם בשנת 2020.
 • טכניקות שיווקיות שלמדתם בקורסים לפני שנה-שנתיים, יהיו פחות רלוונטיות השנה.

וקצב השינוי בעולם המוזיקה ובפלטפורמות השיווקיות רק יילך ויגדל.

בשנת 2020 יותר מתמיד – אתם חייבים להיות גמישים ולהתאים את עצמכם כל פעם מחדש לשינויים המהירים שיקרו בתעשיית המוזיקה ובפלטפורמות השיווקיות השונות. אחרת תישארו מאחור.

 

7.  לימדו לדבר ולכתוב לקהל שלכם

בשנת 2019 ראיתי (בסיפוק רב, אני חייב לציין) איך יותר ויותר מוזיקאים מבינים את הכוח העצום שטמון ברשימת דיוור, ויוצרים לעצמם אחת כזו. רשימת דיוור נהייתה חשובה עוד יותר לאור השינויים הגדולים בעולם המוזיקה ובפלטפורמות השיווקיות.  

אבל רוב המוזיקאים עדיין לא יודעים כיצד להשתמש ברשימה הזו: 

מוזיקאים רבים אוספים כתובות מייל ו…זהו בערך. לא מתקשרים עם האוהדים. ומתי הם נזכרים באוהדים וברשימה? נכון! כשהם צריכים מהם משהו.
אחרים משתמשים ברשימת הדיוור כדי בעיקר להספים את הנמענים במיילים שכולם על טהרת ה"תנו לי": יש לי הופעה – בואו! (בשביל זה צריך רשימת דיוור? לא מספיק הרשתות החבתריות והאתר?), תירמו לקראוד פאנדינג שלי!! קנו את המוזיקה שלי!!!…

רשימת דיוור תעבוד בשבילכם רק אם היא תשמש לכם לחיזוק היחסים ביניכם לבין האוהדים שלכם. אל תבקשו מהם כל הזמן דברים – תנו להם תכנים איכותיים ובלעדיים.

בשנת 2020 יותר מתמיד – השקיעו זמן לכתוב מיילים תדירים בעלי תוכן איכותי לרשימת הדיוור שלכם. אם תעשו את זה נכון – רשימת הדיוור תהיה לכם מכרה זהב.

 

8.  סבלנות…

טיפים למוזיקאים - סבלנות

בשנת 2019, כמו בשנים קודמות, ראיתי המון מוזיקאים שמחפשים לעצמם קיצורי דרך. מחפשים את ה"קסם" שיהפוך אותם בבת אחת מאלמונים. כאלה שרק הרגע סיימו את הקלטת האלבום הראשון שלהם, לכאלה שיש להם המוני אוהדים ומושמעים בפלייליסטים מרכזיים.

וה"קסם" יכול להיות וידאו קליפ סופר-מושקע. או שכירת יח"צ. או עבודה עם מפיק מוזיקלי מעולה, יקר ומקושר היטב. או השקעה של המון כסף בקידום ממומן של הוידאו-קליפ הראשון.

ואז כולם, מתאכזבים לגלות שככה העולם לא עובד. אין "קפיצת הדרך" (תבחרו אם מבחינתכם זה רפרנס תלמודי או מסדרת הספרים "חולית"…)

בשנת 2020 יותר מתמיד – התאזרו בסבלנות. דברים קורים לאט. אבל הם יקרו – אם תיצמדו לתוכנית העבודה שכתבתם. (וזו אגב, עצה שיווקית #1 בפוסט הקודם.) וגם ליתר אותם טיפים למוזיקאים שקיבלתם בשני הפוסטים.

שווה קריאה: על הקשר בין קיצורי דרך לבין העובדה שאחרים מצליחים ואתם לא

 

לסיכום

שנת 2020 יכולה להיות ה-שנה שלכם. השנה שבמבט לאחור תסמנו כזו שהכל באמת התחיל ממנה, אם רק תאמצו את 8 טיפים למוזיקאים שפרשתי לפניכם בשני הפוסטים:

1.  כתבו תוכנית עבודה

2.  אל תוציאו את כל כספכם על הקלטות

3.  צרו ותחזקו קשר מתמשך עם הקהל

4. עשו קידום באינסטגרם

5.  בנו ותחזקו מאגר מידע עדכני של משפיענים

6.  אל תהיו קשיחים. התאימו את עצמכם לשינויים המהירים

7.  לימדו לדבר ולכתוב לקהל שלכם

8.  סבלנות…

 

בהצלחה ושנה מוצלחת!

 

Comments

 1. ממש ממש לעניין! רלוונתי גם עכשיו!

  תודה ברק – שנה טובה!

 2. אהבתי! במיוחד את 8:-) דש מקולומביה.

 3. נשמע טוב.נבדוק את זה במהלך 2019.תודה ברק 🙂

Speak Your Mind

*

five × five =

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.