אודות ברק ויס

הביו הקצרצר והפורמלי של ברק ויס:

ברק ויס הוא המנהל האומנותי של פסטיבל ג'אז תל אביב והמנהל האומנותי והמייסד של החשיפה הבינלאומית לג'אז ולמוסיקת עולם. ברק חבר בועדות שיפוט בינלאומיות בשואוקייסים ובועדות פרסים שונות. 

לברק תואר MBA עם התמחות במימון ובשיווק. בעבר הוא ניהל עמותות וארגונים בתחום התרבות. ועוד יותר בעבר עבד כעו"ד בתחום העסקי.

להרשמה לניוזלטר של ברק, המספק מידע חיוני למוסיקאים ועוד טיפים ומדריכים שלא תמצאו אותם בבלוג הקליקו כאן 

 

הביו הארוך יותר שלי. או למה אני כותב את הבלוג הזה:

לפני כ-19 שנה התחלתי את המסע המקצועי-אומנותי שלי. עבדתי כעורך דין בתחום העסקי. החלטתי שמספיק . אני חייב לעסוק ולקדם דברים שאני מאמין בהם באמת.

אז עברתי לעבוד בעמותות ובארגוני תרבות. בהמשך התחלתי גם לנהל עמותות כאלה.

במקביל טיפחתי את אהבתי למוסיקה. במיוחד לג'אז, ל"מוסיקת עולם" ולמוסיקה יהודית. חוץ מאלפי אלבומים שהעמסתי על קירות חדרי (מה שגרם מידי פעם לעימותים עם בת הזוג) והליכה להופעות – גם בישראל וגם בארה"ב, שם גרתי תקופת-מה – התחלתי לנהל פורום ג'אז אינטרנטי אותו אני מנהל עד היום, וגם שימשתי כמבקר הג'אז של "נענע" – עיתון אינטרנטי.

בשנת 2006 קיבלתי הצעה שלא יכולתי לסרב לה – לנהל אומנותית את פסטיבל הג'אז בתל אביב. מאז אני שם.

במהלך השנים, ההכרות שלי עם תעשיית המוסיקה הלכה וגדלה. הכרתי קולגות רבים מרחבי העולם – מנהלי פסטיבלים, פרומוטרים, מנהלי מועדוני מוסיקה וכו'. הכרתי את הפרומוטרים ומנהלי האומנים הישראלים. כמובן הכרתי עוד ועוד מוסיקאים ישראלים המנגנים מוסיקה מצוינת ומגוונת. 

בשנת 2010 התקדמתי צעד נוסף במסע האישי שלי. עזבתי תפקידי כמנהל עמותה והפכתי לעצמאי. ידעתי שרק כך אוכל להגשים את הרעיונות והשאיפות המקצועיים והאישיים שלי.

זה היה הזמן ליזום את הקמת החשיפה הבינלאומית לג'אז ולמוסיקת עולם. אלי הצטרף מועדון הצוללת הצהובה בירושלים ויחד צירפנו אלינו את משרד החוץ כשותף אסטרטגי חשוב. לאחר מאמצים גדולים השקנו בשנת 2011 את החשיפה הבינלאומית לג'אז ולמוסיקת עולם לראשונה בהיקף מלא. מאז אני משמש כמנהל האומנותי של החשיפה לג'אז ולמוסיקת עולם ומביא בכל שנה עשרות אנשים משמעותיים בתעשיית המוסיקה העולמית לישראל כדי שייחשפו להופעות של עשרות הרכבים ישראלים.

במקביל אני עוסק בעריכה ובניהול אומנותי של סדרות מוסיקה ייחודיות בישראל של ג'אז, מוסיקה יהודית ו"מוסיקת עולם".

"אתה חייב לכתוב בלוג על זה" אמרו לי רבים מהם שוב ושוב.

אז הנה אני כותב.

הצטרפו לרשימת הדיוור שלי

* indicates required
דואר אלקטרוני *
שם